Zekai KAFAOĞLU “Yersa Sentetik ülkemize ciddi katkılar sağlıyor…

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Kepsut ilçesinde bulunan Yersa Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. Fabrikasını ziyaret etti. Başkan Zekai Kafaoğlu ilk olarak fabrikayı gezdi, bilgiler aldı. Fabrika Sahibi Sırrı Yırcalı ve Fabrika Müdürü Tacettin Demirsu ile görüşen Başkan Zekai Kafaoğlu daha sonra işçilerle yemek yedi, sohbet etti.

“KEPSUT’TA CİDDİ İSTİHDAM OLUŞTURDUK”

Fabrika hakkında bilgiler veren Fabrika Müdürü Tacettin Demirsu “Yersa Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. 1974 yılında Saraç Mahallesi’nde Elyaf Tesisi olarak imalata başladı 1985 yılında küçük çuval imalatı ile ambalaj sektörüne girdi ve 1980’li yılların sonunda Big-Bag çuval ihracatı yapmaya başladı ve halende yapmaya devam ediyor. Tesisimizde 350 mavi ve beyaz yaka personelimiz mevcut, aylık 1000 ton kapasitemiz var, bunun yaklaşık %75’ini ihracat ediyoruz. Kepsut bölgemizde ve çevresinde ciddi derecede istihdam oluşturduk” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZ SARAÇ’TAN”

Fabrika Sahibi Sırrı Yırcalı “Yersa Sentetik fimasının bölgeye has özelliği var. Fabrikada çalışanların büyük bölümü yakın olan Saraç Mahallesi’nden. Türkiye’de yerleşim bölgesi ile şirketin bu kadar uzun süre devam eden bir kuvvetli ilişkisi yok. Ziyaretlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“SEKTÖRÜNDE İLK 4’DE OLMASI GÜZEL”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da şunları kaydetti: “Yırcalı ailesine ait olan Yersa’yı ziyaret ettik. Fabrikayı görünce gurur duydum. Fabrikanın kendi bölgemizde olması ve Türkiye’de sektöründe ilk 4’de olması güzel bir şey. Bu haklı gururu duyuramıyoruz. Yırcalı ailesini de kutluyorum. Genelde fabrikalar işçilerini farklı yerlerden getirirler ancak Yersa’da farklı uygulama oluyor ve civardaki mahalleden istihdam oluşturdular. Saraç Mahallesi Yersa’yı sahiplenmiş, yüzlerce vatandaşımız buradan ekmek yiyor. İhracatta Yersa ülkemizde ciddi katkı sağlıyor. Balıkesir Marmara ve Ege Bölgesi arasında odak şehir oldu. İstanbul ve İzmir otoyolu Balıkesir’den geçecek. Devlet Demir Yollarımız var, Bandırma limanımız var. Avantajlarımızı iyi kullanıp Balıkesir’i iyi tanıtmamız lazım. Balıkesir’i plakası gibi ilk 10 il arasına girmesini sağlamak. 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşmak için çalışacağız. Özel sektörün önünü açacak her çalışmaya katkı sağlarız. Balıkesir’de taş üstüne taş koyanın yanında oluruz. Hedefimiz daha mutlu, daha huzurlu bir Balıkesir, sağlık gıdalar üreten, sağlıklı yaşam alanları olan bir Balıkesir.”