4 Kulplu Big Bag

Bigbag olarak adlandırılan ve tamamen müşteri talepleri doğrultusunda geliştirilen, farklı sektör ihtiyaçlarına cevap veren rutubetten, tozdan, UV etkisinden, elektrostatik ve dış etkenlerden koruyan, güvenli bir nakliye ve depolama şekli olan, doldurma ve boşaltmada minimum işçilik maliyeti getiren bir ambalaj malzemesidir.

 500-2500 kg taşıma kapasitesinde ve 5:1, 6:1 ve 8:1 güvenlik katsayılı kullanım alternatifleri ile ambalajın en uygun çözümlerini sunar. Ayrıca UN Tehlikeli Kargo Taşımacılığı Yönetmeliği’ne uygun olarak uluslararası test firmalarından alınmış sertifikalar ile de üretim yapılmaktadır.

Düz kumaş ve Hortum kumaştan ana gövde dizaynı ile üretim yapılmaktadır. Kaldırma şekli 4 köşeden dikişli   taşıma kolonları vasıtası ile sağlanmaktadır. Kumaşlar gerektiğinde içten veya dıştan Lamine ile sızdırmazlığa karşı kaplama yapılır.

Aşağıdaki özelliklerde, müşteri taleplerine göre dizayn edilirler.

√  500-2500 kg taşıma kapasitesi aralığında.

√  Düz kumaş ve Hortum kumaştan ana gövde dizaynı.

√  Lamineli veya Laminesiz kumaş (içten veya dıştan).

√  Kare, Yıldız veya Dikdörtgen taban.

√  Taşıyacağı ürüne göre içinde LDPE, HDPE, EVOH, PA, Kondaktif, Alüminyum laynır.

√  Toz geçirmez fitilli dikiş.

√  Doldurma, Boşaltma ve bağlama alternatifleri (B-Lock, Fix-Lock vb.)

√  Endüstriyel, Gıda ve İlaç sektörleri.

√  İstenilen renkte kumaş üretimi.

√  4 renge kadar baskı rengi.

√  Tip B, C ve D versiyonlarında üretim.

√  5:1, 6:1 ve 8:1 güvenlik katsayılı kullanım alternatifleri.

√  UN Tehlikeli Kargo Taşımacılığı Yönetmeliği’ne uygun sertifikalı üretim.

Konteyner ve TIR yüklemelerinde, nakliye maliyetini düşürebilmek için dizayn edilmiş olan QBag tipi Bigbag’ler ile hem nakliye hem de stoklama, kullanıcılar için ciddi avantajlar sağlamaktadır. Bu Bigbag’ler ile %15-25 arasında, diğer Bigbag’lere göre daha fazla ürün taşınmakta ve Bigbag şeklini koruyarak şişme yapmamaktadır. Ayrıca, istifleme açısından da yapısı itibarı ile ciddi avantajlar getirmektedir.

Gambo Bigbag’ler ise QBag Bigbag’lere göre; aynı amaç için kullanılmakta fakat iç yapısı farklılık göstermektedir.

Çift kat dikilen bu yapı, Bigbag’in küp şeklini korumasını sağlamakta, taşıma ve depolamada az yer kaplayarak maliyet avantajı sağlamaktadır. Bu Bigbag’lerin başka bir avantajı da, içindeki ürünün dökülme ve sızmalarına karşı koruyuculuğunun hem daha fazla olması hem de daha sağlam bir yapıda olmasıdır.

Standart Big bag

Cross Corner Big bag

QBag Big bag

Gambo Big bag