Tarihçe

Cihan harbi sonucu işgale uğrayan Anadolu topraklarında, içinde vatan sevgisi olan bir grup vatanseverin bir araya gelerek Balıkesir’den tüm yurda duyurduğu Kuvâ-yı Milliye enerjisi, Yırcalı ailesinin öncülüğü ile daha da güçlenmiş ve dalga dalga bütün vatan topraklarına yayılmıştır.

Yırcalızade Şükrü Efendi ve arkadaşlarının yaktığı bu vatan sevgisi ateşi tüm yurtta kabul görmüş ve düşman işgaline son veren noktaya kadar hiç sönmeden devam etmiştir.

Yırcalı ailesi, tarih sahnesine girmiş olduğu günden itibaren, hiç bitmeyen bir enerjiyle bu topraklara hizmet etmeye ve yapmış olduğu yatırımlar ve oluşturduğu istihdam sayesinde ülke ekonomisine ve ismine değer katmaya, azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

Geçmişinden aldığı güçle daha ileriye, felsefesini kuşaklar boyu sürdürmek ailenin en büyük enerji kaynağıdır.

 

Balıkesir'den tüm yurda yayılan özgürlük meşalesi.
Balıkesir'in Gururu, İşadamı.
“Türkiye'miz için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Tarihçe

1 Eylül 2016

YERSA SENTETİK, yapılan yeni yatırımlarla, son teknolojik makine parkı ve modernize edilmiş tesislerinde, üretim ve satışlarını 2 katına çıkararak faaliyetine devam ediyor.

 
14 Kasım 2011
YERSA SENTETİK, büyük müşterilerinden olan Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ‘den, “Yılın Ambalaj Tedarikçisi” ödülünü aldı.
 
1 Mayıs 2003
YERSA SENTETİK, Kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiği önemi belgeleyerek, Alman TÜVRheinland firmasından TSE EN ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni aldı.
 
30 Haziran 2001
YERSA SENTETİK, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl açıkladığı listelerde, Türkiye’nin 2.  500 büyük firmaları arasına girerek Balıkesir’in gururu oldu.
 
22 Ekim 1995
YERSA SENTETİK, Balıkesir’e YIRCALI Grubu’nun katkıları ile açılan Balıkesir Gümrüğü’nden, ilk ithalatı gerçekleştiren firma olma onuruna ulaştı.
 
5 Nisan 1994
YERSA SENTETİK, bünyesinde yapmış olduğu 1.500.000 USD’lık ihracat ile, ülke ekonomisine katkı sağlamaya başladı.
 
12 Temmuz 1990
YERSA SENTETİK, Yurtiçi ve Yurtdışı talepleri karşılamak üzere, yeni bir ürün olan Big Bag (Büyük Torba) üretimine ve ihracatına başladı.
 
1 Eylül 1985
YERSA SENTETİK DOKUMA SAN. ve TİC. A.Ş. ismi ile, sentetik dokuma sektörüne girdi ve sektörün ihtiyacı olan, Küçük Çuval üretmeye başladı.
 
22 Nisan 1976
YERSA SENTETİK ELYAF SAN. ve TİC. A.Ş., üretim faaliyetine başladı.
 
8 Temmuz 1975
Temel atma töreni Yönetim Kurulu Başkanımız A. Sırrı YIRCALI Bey’in de katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
10 Ağustos 1974
YERSA SENTETİK ELYAF SAN. ve TİC. A.Ş. olarak, firma kuruluşu gerçekleştirildi ve aynı sene Balıkesir ili Kepsut ilçesinde bulunan, Saraç köyü yakınlarında, ilk kazma vurularak hafriyat çalışmaları başladı.